Teksan Fiori Servis Saha uygulaması

Ekiplere atanan iş emirlerinin lokasyon bazında izlenmesi

 • Mobil uygulama üzerinden ekiplere atanan iş emirleri lokasyon, müşteri, ekipman ve zaman bazında listelenerek kullanıcıların o günkü iş emrilerini hangi rota ile yapacağını kolayca belirlenmesi sağlanıyor.

İş başlangıç ve bitiş zamanlarının takibi

 • Ekiplerin  atanan işlere müdahale sürelerini ölçmek için iş başlangıç- bitiş butonları tasarlandı. Bu şekilde işçilik teyitlerinin girişi kolaylaştırılarak cihaz üzerinde veri girişleri hızlandırıldı.

İş emirlerinin bağlı olduğu ekipman ve müşteri bilgilerinin detaylı olarak görüntülenmesi

 • Ekiplerin atanan iş emirlerinde ekipman adı, seri numarası, garanti durumu ve çalışma saati bilgilerini, müşteri adres ve telefon bilgilerini ayrıca iş emri durumu gibi bilgileri kolayca görüntülenmesi sağlandı.

Jeneratörlerin çalışma saati bilgilerinin görüntülenmesi ve güncellenmesi

 • Mobil uygulama üzerinden ilgili ekipmanın son indeks bilgisi görüntülenerek kullanıcıların çalışma saati bilgisini güncellenmesi zorunluluğu eklendi. Kullanıcılar iş bitişi yapmak isteklerinde jeneratörün son çalışma saati girilmesi istendi.

Jeneratörler ile ilgili yapılan faliyetlerin katalog girişleri ile kategorize edilmesi

 • 6 seviyeli katalog girişi ile yapılan faliyetler kategorize edilerek detaylı raporlanması sağlandı. Bu şekilde saha da yapılan bakım onarım işlemleri çok seviyeli olarak takip edilebilecek.

Bakım faaliyeti ile ilgili işçilik teyitlerinin personel bazlı girişleri ve ters kayıt işlemleri

 • Kullanıcıların çoklu bakım işlemleri ile ilgili teyit işlemlerini ve personel seçimlerini tek bir adımda hızlı ve efektif bir şekilde gerçekleştirmeleri sağlandı.

Bakım işleminde kullanılan malzemelerin çıkış ve ters kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi

 • Anlık olarak bakım onarım işlemlerinde kullanılan malzemelerin  hızlı bir şekilde depo çıkışının yapılması sağlandı.

Jeneratör bakımında yapılması gereken kontrollerin listelenmesi ve durumlarının güncellenmesi

 • Mobil uygulama üzerinde jeneratörlerin bakımında kontrol edilmesi gereken noktalar listelendi ve uygun/uygunsuz şeklinde  açıklamalı olarak güncel durumlarının form olarak müşteriye sunulması sağlandı.

Bakım sırasında tespit edilen uyarıların sisteme girilmesi

 • Bakım işlemleri sırasında riskli görülen bir durum bulunduğunda bunun ile ilgili uyarılar bölümünde katalog ve açıklama girişi eklendi. Bu girilen bilgilerin çıktı üzerine aktarımı sağlandı.

Bakım işlemi sonucunda iş emri üzerine girilen ve güncellenen tüm verilerinin çıktı olarak alınması

 • Bakım işlemi sonucunda kullanılan malzeme işçilik katalog ve sayaç bilgilerini içeren mobil yazıcı üzerinden çıktılar alınabildi.

Uygulama üzerinden resim çekilerek iş emrine bu dosyaların eklenmesi

 • Islak imzalı formların mobil uygulama üzerinden resimleri  çekilerek dijital ortama taşındı ve iş emirleri ve ekipmanlarla ilişkilendirildi.

Akıllı Bölümler

 • Mobil uygulama içerisinde her bir işlem adımını temsil eden ve veri giriş durumuna göre renklenen akıllı tab sistemi kullanıldı.